Lasse Matthiessen [DK] & Lucie Redlová [CZ]

Music Čtvrtek 16.03.2017 20:00

Kabinet Múz & Bumbum Satori org presents:

Pochvalné recenze hudebních kritiků i předskakování hvězdám jako Anna Calvi nebo Suzanne Vega. Dánský písničkář Lasse Matthiessen se vrací do České republiky i se svou čtyřčlennou kapelou. V Brně vystoupí v rámci dvojkoncertu s Lucií Redlovou.

Syn významného jazzového pianisty, producenta a spisovatele Ole Matthiessena, se v hudebním žánru nepotatil. Ačkoliv uvažoval o dráze jazz kytaristy, brzy pochopil, že je mu milejší přímější písničkářství. Zvolil dobře, vždyť bývá označován za dánského Boba Dylana i Drakea. Jeho niterně naléhavé texty doprovázené jednoduchými, avšak dynamicky vystavěnými melodiemi, oceňují fanoušci i kritici – nadšené recenze vyšly v prestižních periodikách jako Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit a Süddeutsche Zeitung. Jeho aktuální album „Wildfires“ bylo prezentováno na Stern.de či televizi VIVA i MTV. Není náhoda, že je Matthiessen oblíben především v sousedním Německu. Právě během studií v Berlíně nastartoval svou hudební dráhu a velkoměsto stále považuje za svůj druhý domov. Později vystupoval také v Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norsku i v USA.

Těšte se i na ukázky z připravované desky, na které se talentovaný Dán hodlá odvážit do vod inteligentního popu extrovertního vyznění.
www.lassematthiessen.com
Turné se koná s podporou Velvyslanectví Dánského království.

****
Lucie Redlová – písničkářka z Valašského Meziříčí. Přiveze kytaru, mandolínu, loop station a trochu toho valašského temperamentu.
www.redlova.cz

 

Vstupenky pouze v síti smsticket.